Z pewnością niejeden rodzic zastanawia się, jaki kubek termiczny dla dzieci będzie najlepszy. W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów, przez co wybór odpowiedniego może stać się problemem. Ważne jest to, aby postawić na jakość. Tylko wtedy wygoda oraz bezpieczeństwo użytkowania będzie znajdować się na najwyższym poziomie. Kubek termiczny nieprzeciekający można zabrać ze sobą do przedszkola, szkoły, czy też na wycieczkę. Naczynie wykonane z certyfikowanych tworzyw posłuży przez długi czas.
Jak wybrać dobry kubek termiczny dla dziecka?
Kubki termiczne dla dzieci wspomagają utrzymanie optymalnej temperatury napoju. W przypadku słabej jakości produktów już po upływie około dwóch godzin ciesz jest wyraźnie ostudzona. W przypadku modeli z wyższej półki nawet po pięciu godzinach płyn nie jest zimny. Oczywiście im lepsze parametry użytkowe naczynia, tym wyższa cena. Można jednak znaleźć dobre, a zarazem tanie kubki termiczne dla maluchów, które doskonale sprawdzą się na co dzień. Poniżej opisano kilka parametrów, na które dobrze jest zwrócić uwagę podczas podejmowania ostatecznej decyzji o zakupie.
- Pojemność – kubek termiczny powinien być dopasowany do rzeczywistych potrzeb użytkownika. Dziecięce modele najczęściej występują w pojemności 250-300 ml i jest to wielkość wystarczająca. Oczywiście wiele zależy od wieku pociechy, a także tego, jak długo przebywa ona poza domem. Bardziej pojemne naczynia pomieszczą więcej, jednak są mniej podręczne i nieco mniej wygodne w użytkowaniu.
- Materiał – plastikowe kubki termiczne ważą najmniej, a dodatkowo są relatywnie tanie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zdaniem wielu użytkowników najsłabiej trzymają one ciepło. Są polecane raczej na dwugodzinne spacery, po których wracamy do domu. Najlepsze właściwości posiada stal, która wspomaga utrzymanie wysokiej temperatury. Warto jest sprawdzić modele ze stali nierdzewnej, które nie są podatne na procesy korozyjne. Na rynku dostępne są także szklane kubki termiczne, jednak nie są one zbyt dobrym pomysłem w przypadku najmłodszych. Łatwo o ich przypadkowe rozbicie, a dodatkowo są ciężkie.
- Waga – w warunkach domowych nie ma ona większego znaczenia. Kubek termiczny dla dziecka do szkoły lub przedszkola powinien być lekki, tak aby jego przenoszenie nie stanowiło żadnego problemu. Modele z tworzyw sztucznych zwykle ważą najmniej, jednak nie zawsze są godne zainteresowania. Ci, którzy zdecydowali się na naczynie metalowe powinni sprawdzić omawiany parametr.
- Jakość wykonania – produkt powinien być wykonany z najwyższą precyzją, tak aby po czasie nie pojawiły się wyraźne ślady użytkowania. Trzeba pamiętać, że naczynie często użytkowane jest poza domem, przez co może ulec uszkodzeniu. Konstrukcja nie powinna być podatna na deformacje, które mogłyby pojawić się np. podczas przenoszenia kubka w plecaku. Oprócz tego ogromne znaczenie ma szczelność. Przeciekające elementy mogą doprowadzić do zalania książek i zeszytów, co stanowi ogromny kłopot.
- Rodzaj zamknięcia – dobry kubek termiczny dla dziecka powinien posiadać proste, a jednocześnie niezawodne zamknięcie. Niezwykle istotne jest to, aby naczynie zostało wyposażone w nowoczesne zabezpieczenie, które chroni przed przypadkowym otworzeniem się oraz wylaniem zawartości.
- Czas utrzymywania ciepła – jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy od tego, gdzie będzie użytkowany kubek. Wiadomym jest, że im dłużej napój zachowuje optymalną temperaturę, tym lepiej. Najlepsze modele są jednak droższe, a nie każdy potrzebuje ponadprzeciętnych właściwości termicznych.
- Dodatkowe funkcje – ciekawym jest, że w sprzedaży znajdują się zaawansowane kubki termiczne, które posiadają ekrany dotykowe. Dzięki temu możliwe jest m.in. sprawdzenie temperatury płynu.
- Sposób czyszczenia – większość kubków termicznych musi być czyszczona ręcznie. Można jednak znaleźć modele, gdzie nakrętka jest przeznaczona do mycia w zmywarce.
- Cena – czasami warto jest zapłacić kilkadziesiąt złotych, a mieć pewność, że kubek termiczny dla dziecka jest ergonomiczny i wykonany ze sprawdzonych materiałów, które nie posiadają w sobie toksycznych związków.
- Producent – stawiąc na akcesorium renomowanej marki nie trzeba obawiać się, że ulegnie ono przedwczesnemu uszkodzeniu. Ponadto z łatwością można znaleźć opinie na temat konkretnego modelu, które ułatwią zakup.
Kubek termiczny dla przedszkolaka a kubek termiczny do szkoły
Kubek termiczny dla przedszkolaka powinien być dość niewielki i lekki. Dobrą opcją wydają się być modele ze słomką, które ułatwiają picie. Bardzo ważne jest to, aby zamknięcie nie było zbyt skomplikowane, ponieważ maluch może nie poradzić sobie z jego otworzeniem. Oczywiście produkt musi być szczelny, tak by zniwelować ryzyko przypadkowego oblania się. Kubek termiczny dla dzieci do szkoły może posiadać większą pojemność np. 350-500 ml. Dzięki temu napój wystarczy na wiele godzin. Bardzo ważne jest jednak to, aby sprawdzić czas utrzymywania ciepła.
Najlepszy kubek termiczny dla dziecka do szkoły
Kubek termiczny dla dziecka do szkoły zwykle użytkowany jest każdego dnia. Właśnie dlatego powinien być on przystosowany do intensywnej eksploatacji. Najlepsze modele:
- posiadają solidną i niepodatną na uszkodzenia konstrukcję,
- są wyposażone w niezawodne zamknięcie,
- cechują się maksymalną szczelnością,
- utrzymują ciepło przez około 5-6 godzin,
- posiadają pojemność przystosowaną do użytkownika,
- nie są zbyt ciężkie,
- wyróżniają się ciekawym designem,
- można szybko i bezproblemowo wyczyścić.